Ferdi Kaza Sigortası acıyı hafifletmeye çalıştı

ferdi-kaza

Orman Bölge Müdürlüğüne  bağlı Karabük Orman İşletme Müdürlüğünde görevli Murat Hamarat adlı işçi 20 Haziran 2014 tarihinde elim bir kaza sonucu hayatını kaybetmişti.

13 Ocak 2015 tarihinde Karabük Orman İşletme Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen bir törenle merhum işçiye Ferdi Kaza Sigortası ödemesi gerçekleştirildi.

Törene; Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz-Orman-İş Başkanı Settar Aslan, Karabük Orman İşletme Müdürü Mehmet Emin Uzunsoy, Öz-Orman-İş Bölge Sorumlusu Yaşar Çaylı, merhumun anne-babası ve İşletme Müdürlüğü personeli katıldı.

Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel yaptığı konuşmada merhuma tekrar rahmet, kalan yakınlarına sabır dilerken, “Kazaların hiç olmaması için çalışmalıyız” dedi.

Bütün tedbirlerimizi almalı, gerekli eğitimleri vermeli ve toplum olarak güvenlik kültürünü oluşturmalıyız diyen Bölge Müdürü Beşel, kaza Sigortasından gelen bu paranın, merhumun yakınlarının acısını bir nebze olsun azaltmasını diliyorum şeklinde duygularını ifade etti.

Konuşmacıların kürsüye gelmesinin ardından merhumun anne-babasına 20.000 TL’lik Ferdi Kaza Sigortası çeki takdim edildi.